ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10562003
*
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2016
kl 20:48:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 17:57:08
1
100 kr
18/9 02:33:30
2
200 kr
18/9 17:44:47
1
350 kr
19/9 20:43:00
3
350 kr
19/9 20:43:00
1
350 kr (Budbetjänt)
19/9 20:43:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1056 2003
Spegel
1950-tal, Teak, 94x53, Pedersen & Hansen
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 17:57:08 | 1 | 100 kr |
18/9 02:33:30 | 2 | 200 kr |
18/9 17:44:47 | 1 | 350 kr |
19/9 20:43:00 | 3 | 350 kr |
19/9 20:43:00 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
19/9 20:43:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Fritz Hansen
Dansk möbeltillverkare med formgivare som Arne Jacobsen, Poul Kjærholm, Hans Wegner och Piet Hein.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pedersen & hansen spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14